SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Hvetlanda Gymnastikförening
TRUPP 3

Välkommen till TRUPP 3

Trupp 3 – Förberedelse för avancerad tävlingsgymnastik


Trupp 3 är för gymnaster som vill ta sin truppgymnastik till nästa nivå och tävla på mer avancerad nivå.

Här tränar vi avancerade tekniker på trampett, matta och fristående samt utvecklar svårare kombinationer och rörelsemönster.

Träningen fokuserar på precision, styrka, smidighet och samarbete inom laget.

I en professionell och inspirerande miljö utmanar vi varje gymnast att växa och prestera på topp – med stor vikt vid både individuell utveckling och lagkänsla.

Målet är att förbereda gymnasterna för högre tävlingsklasser och ge dem verktygen att nå sina gymnastikmål, samtidigt som vi har roligt och stöttar varandra!

Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade
Nyheter från föreningen
Hvetlanda Gymnastikförening, 05/02 13:04 
Hvetlanda Gymnastikförening, 30/09 22:03 
Hvetlanda Gymnastikförening, 07/06 09:00 
 
Följ oss gärna på Instagram
#hvetlanda_gf
#HVGF_AG
#hvgf_move
ETT STORT TACK TILL WERNERSTIFTELSEN
VÅRA SPONSORER ❤